Ceny mieszkań w Legnicy

Z pewnością zdążyliśmy zauważyć, że cały rynek mieszkaniowy przechodzi pewną metamorfozę. Ceny mieszkań ciągle wzrastają, a raty kredytów wraz z nimi. Niejeden zastanawia się czy kiedykolwiek będzie go w ogóle stać na zakup, a nawet na zwykły wynajem mieszkania. Nie jest to łatwa do rozwiązania kwestia, a problem ten może ciągle wzrastać, szczególnie że inwestorzy i deweloperzy mogą wykorzystać coraz większy popyt na mieszkania jeszcze bardziej windując ceny ich sprzedaży. Co za tym idzie, również ceny najmu mogą być coraz wyższe. Jak to wygląda aktualnie? Ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Legnicy i za ile możemy takie mieszkania wynająć?

Zakup mieszkania w Legnicy

Dzięki temu, że Legnica nie należy do największych polskich miast, ceny nie są tutaj tak wysokie jak w stolicy, czy innych miastach o dużych rozmiarach i bardzo rozwiniętym przemyśle. Z drugiej strony, nie możemy tutaj też liczyć na zarobki takie jak w większych miastach, co może utrudniać zakup mieszkania. Przyjrzyjmy się kwotom jakie musimy posiadać, aby kupić określonych rozmiarów mieszkanie. Najtańsze oferty zaczynają się od około 150 000 złotych, jednak zazwyczaj jest to mieszkanie o niewielkich rozmiarach i często przeznaczone do remontu. Nieco większe mieszkania gotowe do zamieszkania to koszt około 200 000 złotych, choć da się znaleźć coś po niższej cenie. Jeśli zaś chcemy zainwestować w nowe mieszkanie lub apartament wydatek rzędu 300 000 złotych będzie kwotą minimalną.

Wynajem mieszkania w Legnicy

Jak wygląda wynajem mieszkań? Czy możemy liczyć na nieco niższe ceny niż w innych miastach? Dość popularny stał się ostatnio wynajem luksusowych w pełni wyposażonych apartamentów na krótki czas. Tutaj kwoty są bardzo duże, gdyż wynoszą około 400-500 złotych za dobę. Większości z nas jednak taki wynajem nie interesuje i szukamy mieszkania, w którym zatrzymamy się na dłużej – rok, dwa, a nawet więcej. Minimalna kwota za jaką możemy wynająć niewielkie mieszkanie w starszym budownictwie to około 1300 złotych. Za większe mieszkanie w lepszym stanie zapłacimy odpowiednio 2000 złotych lub więcej. Wynajem jest więc bardzo drogi, w związku z czym wiele osób zastanawia się czy nie lepiej będzie wziąć kredyt, mimo coraz wyższych rat.