5 sposobów na udaną imprezę integracyjną

Udana impreza integracyjna to cel każdego właściciela firmy, któremu zależy na tym, aby jego pracownicy udanie ze sobą współpracowali i lepiej się poznali. Z pewnością może się to przełoży na zwiększoną efektywność pracy lub też lepsze wyniki. Na co jednak warto się zdecydować podczas organizowania wyjątkowej imprezy integracyjnej? Oto pięć sprawdzonych sposobów, których absolutnie nie powinno się lekceważyć.

Hotel SPA nad jeziorem

Absolutnym numerem jeden na tej liście jest hotel SPA nad jeziorem. Czemu? Z jednego prostego względu – pracownicy będą mieć zagwarantowaną doskonałą atmosferę, co pozwoli im się zrelaksować po ciężkim okresie w pracy. Za takim hotelem przemawia szereg różnych korzyści, w tym m.in. to, że na miejscu można skorzystać z rozmaitych zabiegów relaksacyjnych, masażu, basenu, sauny czy też lokalnych atrakcji. Jednocześnie w każdym momencie można się udać nad piękne jeziorko i wypocząć pod „gołym niebem”. Taki wyjazd integracyjny może być skutecznie połączony m.in. z podsumowaniem ważnego projektu, konferencją firmową, ogniskiem na świeżym powietrzu czy też jubileuszem. Warto to sobie dokładnie przemyśleć i zapewnić swoim pracownikom coś nietuzinkowego.

Paintball

Drugą możliwością jest oczywiście paintball, a więc rozgrywka, która umożliwi nawiązanie bliższych relacji pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Najważniejsze jest to, że pracownicy będą mogli się oderwać od zawodowej/służbowej rzeczywistości i popracować nad współpracą, wzajemną komunikacją czy też własną kondycją fizyczną. Członkowie drużyn zaczną się ze sobą lepiej porozumiewać, co korzystnie przełoży się na późniejszą pracę. Paintball to również spora dawka adrenaliny i zdrowej rywalizacji, więc nic dziwnego, że coraz więcej firm chętnie decyduje się na tego typu rozwiązanie.

Gry terenowe

Nie da się ukryć, że absolutnym strzałem w dziesiątkę w przypadku organizowania wyjazdu integracyjnego okażą się tzw. gry terenowe, które mogą być zorganizowane na kilka różnych sposobów, a konkretniej:

  • jako gra poprawiająca współpracę i komunikację w zespole,
  • jako gra miejska (plenerowa),
  • jako gra z wykorzystaniem innowacyjnych technologii.

Gry terenowe (np. podchody czy też wyszukiwanie punktów na mapie i rozwiązywanie zagadek) łączą w sobie doskonałą zabawę, wspólne doświadczenia, lepsze poznanie współpracowników oraz rozluźnienie atmosfery. Jednocześnie można się sprawdzić w nowych wyzwaniach i na tle „rywali” z pracy, co jest dodatkową motywacją do działania.

Rozmaite warsztaty

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy organizowaniu imprezy integracyjnej? Przede wszystkim rozmaite warsztaty, które będą doskonałym pomysłem na oderwanie pracowników od codziennych zadań służbowych, a przy okazji pozwolą im rozwinąć przeróżne umiejętności. Dobrym wyborem będą warsztaty:

  • kulinarne,
  • fotograficzne,
  • aktorskie/artystyczne/plastyczne/muzyczne.

Jak widać możliwości jest naprawdę dużo, dlatego wiele zależy od samego właściciela firmy oraz zainteresowań i pasji pracowników. Warto to dokładnie sprawdzić, aby „wstrzelić się” w preferencje każdego uczestnika wydarzenia.

Escape room

Ostatnią z ciekawych propozycji na wyjazd integracyjny jest escape room. Całość polega na wspólnym rozwiązywaniu trudnych zagadek i wydostaniu się z konkretnego pokoju. Dzięki temu pracownicy będą się dobrze bawić, zaczną ze sobą współpracować i poznają swoje najmocniejsze strony. Co przemawia za tym rozwiązaniem? Głównie oryginalne i atrakcyjne scenariusze, dopasowanie wydarzenia do preferencji klienta oraz szeroko pojęte działania zespołowe.