PTTK Legnica


Imprezy/wydarzenia
Gmina Chojnów
Imprezy 2009

Gmina Ruja
Imprezy 2009

Gmina Miłkowice
Imprezy 2009

PTTK
XIV SPOTKANIE OPŁATKOWEBAZA TURYSTYCZNA

Noclegi

Gastronomia

Komunikacja

Kontakt

Szukaj w serwisie


Imprezy


XIV SPOTKANIE OPŁATKOWE
miejsce: Lubin
organizator: Klub Przewodników PTTK o/ Legnica
data: 13 styczeń 2009

opis:
Czternaste spotkanie opłatkowe Legnickiego Koła Przewodników Terenowych i Sudeckich przy Oddziale PTTK pod przewodnictwem Marioli Welter (prezes koła) i przewodnika Mariana Hawrysza odbyło się 17 stycznia 2009r. w parafii św Jana Bosko w Lubinie. Na dziedzińcu kościelnym ks. Stanisław Łobodziec , proboszcz parafii, wraz z przewodnikiem Marianem Hawryszem serdecznie powitali Jego Ekscelencję ks. Biskupa diecezji legnickiej Stefana Cichego, oraz przewodników turystycznych przybyłych z Legnicy, Głogowa, Wrocławia, Wałbrzycha i Złotoryji.
W spotkaniu opłatkowym wzięli udział zaproszeni goście ze starostwa powiatowego w Lubinie, oraz Burmistrz Ścinawy.
Zarząd Główny PTTK reprezentowała kol. Barbara Kopydłowska, Federację kol. Grzegorz Bednarski.
Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, kolędą i słowami ks. Biskupa skierowanymi do przewodników. Życzył im i gościom dużo łaski Bożej na drodze turystycznej, miłości i życzliwości wzajemnej, dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności i oddawania chwały Bogu.
Spotkanie uprzyjemnił wieloosobowy chór Górniczy pod dyrekcją Zdzisława Frane, śpiewając wiele kolęd znanych i nieznanych.
Ks. Biskup Stefan Cichy pobłogosławił opłatki i nastąpiło ogólne składanie życzeń. Po zakończeniu części oficjalnej ks. Proboszcz Stanisław Łobodziec zaprosił uczestników do kościoła, przekazując kilka informacji. Podziwiano piękną szopkę z dodatkową atrakcją żywych gołębi.
Po zwiedzeniu kościoła uczestnicy udali się do jadalni na poczęstunek. Tradycyjnie przekazano bochen chleba upieczonego przez przewodniczkę Mariolę Welter, Jego Ekscelencji ks. Biskupowi, w ten sposób rozpoczęto biesiadę opłatkową.
Honorowym gościem był kol. Feliks Józefów- jako najstarszy i wciąż czynny przewodnik- Jego osiemdziesiąte urodziny pobłogosławił ks. Biskup Stefan Cichy. Przewodnicy zaśpiewali „sto lat” wręczając tort, kwiaty i prezenty, a szampanem wzniesiono toast za zdrowie Jubilata.
Helena Rafałko
przewodnik