PTTK Legnica


ARCHIWUM

BAZA TURYSTYCZNA

Noclegi

Gastronomia

Komunikacja

Kontakt

Szukaj w serwisie

(16-03-2011)
Sprawozdanie z VI Konkursu Krajoznawczego "Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom"


 VI Konkurs Krajoznawczy

„Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”

 

Dnia 15.03.2011r. odbył się w murach PWSZ w Legnicy już po raz VI Konkurs Krajoznawczy „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”. Do konkursu zgłosiło się 23 drużyny (3 osoby w drużynie + opiekun) z następujących szkół: SP w Bartoszowie, SP nr 4 w Chojnowie, SP w Wągrodnie, SP w Miłkowicach, SP nr 19 w Legnicy, Gimnazjum w Legnickim Polu, Gimnazjum nr 3 w Legnicy, Gimnazjum nr 11 w Legnicy, Gimnazjum nr 7 w Legnicy, Gimnazjum w Spalonej, Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, Gimnazjum w Miłkowicach, Gimnazjum nr 5 w Legnicy, Gimnazjum nr 10 w Legnicy, Społeczne Gimnazjum TWP w Legnicy, Gimnazjum nr 9 w Legnicy oraz szkoły średnie I LO w Legnicy, Katolickie LO im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, IV LO w Legnicy, V LO w Legnicy, II LO w Legnicy, Technikum Geodezyjne w Legnicy, ZS Ekonomicznych w Legnicy.

Przed startującymi zawodnikami postawiono trzy zadania: rozwiązanie indywidualnie testu krajoznawczego, składającego się z 50 pytań, odgadnięcie dziesięciu zdjęć z zabytkami z powiatu legnickiego oraz przygotowanie plakatu na temat „770 rocznicy Bitwy pod Legnicą”.

Najwyżej ocenione zostały plakaty: Szkoły Podstawowe- SP nr 19 w Legnicy, Gimnazja – Gimnazjum w Legnickim Polu, Gimnazjum w Miłkowicach, Szkoły średnie – II LO w Legnicy oraz Katolickie LO św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.

Najlepiej z zadaniem poradzili sobie reprezentanci następujących szkół:

Szkoły Podstawowe:
1. SP4 w Chojnowie
2. SP 19 w Legnicy
3. SP w Wągrodnie

Gimnazja:
1. Gimnazjum w Miłkowicach
2. Gimnazjum w Legnickim Polu
3. Gimnazjum Społeczne TWP Legnica

Szkoły Ponadgimnazjalne:
1. II LO w Legnicy
2. Technikum Geodezyjne
3. IV LO w Legnicy

W ramach konkursu odbyła się wycieczka z przewodnikami PTTK po Legnicy ze zwiedzaniem zabytków Legnicy. Po spacerze w restauracji „Hort-Caffe” uczestnicy zjedli wspólny obiad.

Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczał Starosta Legnicki Jarosław Humenny, Prezes Oddziału PTTK w Legnicy Aleksander Salamon oraz Prodziekan Wydziału Pedagogiki Turystyki i Rekreacji legnickiej PWSZ Leszek Gramza.

Impreza dotowana była przez Starostwo Powiatowe w Legnicy.