PTTK Legnica










<strong><a target=Galeria zdjęć">

IMPREZY 2008 ROK (5)

IMPREZY 2007 ROK (8)

IMPREZY 2009 ROK (28)

IMPREZY 2011 ROK (8)

IMPREZY 2010 ROK (15)


XIX SPACER NOWOROCZNY

Ferie z PTTK - Zimowe Biegi na Orientację

XXXVII RAJD NA POWITANIE WIOSNY

XXXIX Zlot Krajoznawczy "Legnickie Pole 2010"

XXII Mini Rajd "Przebiśnieg"

TURYSTYKA I PRZEMYSŁ (1)

Majówka w Czechach 01.05.2010 - 03.05.2010

„Wakacyjne Warsztaty Biegów na Orientację”

Wycieczka z cyklu "Wędruj z nami" - Browar Olivetin 07.08.2010

Wycieczka z cyklu "Wędruj z nami" - Łęknica - Park Mużakowski 21.08.2010

XXI RAJD „CHEŁMY” 25.09.2010 MĘCINKA

XXXIV ZŁAZ SOLANUM TUBEROSUM 09.10.2010 DUNINO

XXVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy 4-7.10.2010r.

Andrzejówka 23.01.2010

V Konkurs "Znam Powiat Legnicki jak swój dom"

IMPREZY 2012 ROK (1)

IMPREZY TURYSTYCZNE 2006 (16)

Konkurs Fotograficzny - Znam Swój Powiat Jak Swój Dom (9)

Lato w powiecie 2009 (1)






BAZA TURYSTYCZNA

Noclegi

Gastronomia

Komunikacja

Kontakt

Szukaj w serwisie


Galeria zdjęć  >>  IMPREZY 2010 ROK  >>  XXVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy 4-7.10.2010r.

XXVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy 4-7.10.2010r.


XXVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci Szkół Podstawowych i XI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej - Legnica 2010 rok

 

Legnica od 1984 roku jest nieprzerwanie organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego.

Jest to zasługa i inicjatywa miejscowego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a przede wszystkim przewodniczącego komitetu organizacyjnego Leona Hojniaka. Co rok w listopadzie Legnica staje się stolicą krasomówców, którzy przyjeżdżają tu na święto polszczyzny.

XXVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci Szkół Podstawowych i XI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej odbył się w dniach 4 – 7 listopada 2010 roku w Legnicy.

Organizatorami Konkursu byli: Zarząd Oddziału PTTK w Legnicy przy współpracy Centrum Kształcenia Ustawicznego, Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy, Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy, Zespołu Szkół nr 4 w Legnicy.

Dnia 5 listopada w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Lotniczej odbyło się uroczyste otwarcie Konkursu.


 

W dniu 6 listopada odbył się finał Konkursu. Po przesłuchaniu 7 finalistów ze SP i 6 finalistów z Gimnazjów (prezentacja obejmowała improwizację wylosowanego tematu), jury w ocenie jawnej przyznało:


 

W pionie Szkół Podstawowych miejsca:

1. Michalina Gadomska – SP nr 9 Legnica – dolnośląskie

2. Kacper Milewski – SP nr 10 Szczecin – zachodnio – pomorskie

3. Hubert Gach – SP nr 12 Tomaszów Mazowiecki – łódzkie

4. Kacper Boraczyński – Brodnicki Dom Kultury – kujawsko – pomorskie

5. Gabriel Kalinowski – SP nr 7 Słupsk – pomorskie

6. Agata Szlązak SP w Lipiu – śląskie

7. Gabriela Gałas – SP nr 10 Szczecin – zachodnio - pomorskie

 

W pionie Gimnazjów miejsca:

1. Urszula Sowa – ZSG Nowosielce – podkarpackie

2. Michał Struś – ZSG Urzejowice – podkarpackie

3. Patryk Kabała – Publiczne Gimnazjum nr 3 Brzeg - opolskie

4. Martyna Kuczyńska – G św. Franciszka z Asyżu Legnica – dolnośląskie

5. Przemysław Wawryk - Publiczne Gimnazjum nr 3 Brzeg – opolskie

6. Daniel Świątek – ZSG Wicko - pomorskie



1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12