PTTK Legnica


Minione wydarzenia

MIKOŁAJKI 2017

ĆWICZENIE TERENOWE „SZRENICA 2009”

ĆWICZENIE TERENOWE "TRON PRADZIADA" 2008

WIZYTA W ELEKTROWNI PILCHOWICE 2008

ZAWODY KAROLINKA 2008

WAKACYJNE WARSZTATY BIEGÓW na ORIENTACJĘ "SZKLARSKA POREBA 2008"

FERIE Z PTTK 2008


BAZA TURYSTYCZNA

Noclegi

Gastronomia

Komunikacja

Kontakt

Szukaj w serwisie


Minione wydarzenia  >>  WAKACYJNE WARSZTATY BIEGÓW na ORIENTACJĘ "SZKLARSKA POREBA 2008"

Warsztaty Biegów na Orientację SZKLARSKA PORĘBA 2008


 

     Po raz czwarty nasz Oddział wspólnie ze Świetlicą Terapeutyczną nr 1 w Legnicy zorganizował i przeprowadził w czasie minionych wakacji „Wakacyjne Warsztaty Biegów na Orientację” Odbyły się one w terminie 29.07-04.08.2008r na terenie Karkonoszy i Gór Izerskich z bazą w Szklarskiej Porębie Górnej dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Legnicy.
      W czasie pobytu przeprowadzono piesze wycieczki krajoznawcze po szlakach turystycznych z obecnością przewodnika górskiego, podczas, których odwiedziliśmy najbardziej znane miejsca okolicy w której przebywaliśmy- między innymi: wzg.Wysoki Kamień, Zakręt Śmierci, Wodospad Szklarki i Kamieńczyka, schroniska na Szrenicy, Hali Szrenickiej, Pod Łabskim Szczytem, w Orlu i Vrbatova bouda, Źródła Łaby, Wodospady Panczawy i Łaby, Śnieżne Kotły i Labsky dul, kamieniołom kwarcu „Izerskie Garby”.
Uczestnicy warsztatów zwiedzili muzeum tradycji walońskich „Walońska Chata” biorąc udział w okolicznościowym spektaklu, obserwowali proces wytopu szkła i produkcji szklanych przedmiotów w „Leśnej Hucie”, wzięli udział w prelekcji poświęconej Karkonoszom podczas zwiedzania Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie.
      Podczas pobytu zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe z topografii i terenoznawstwa w zakresie posługiwania się busolą i mapą turystyczną, topograficzną i do biegów na orientację, dające podstawy do uczestnictwa w zawodach MnO.
      Uczestnicy wzięli udział także w mini warsztatach pantomimy przeprowadzonych przez zaproszonego aktora –mima pana Szymańskiego.
       Uczniowie dobrowolnie poddali się testowi wytrzymałości psycho-fizycznej w „Parku Linowym” pokonując dostosowane do ich możliwości wiszące mosty linowe i ścianki wspinaczkowe na Kruczych Skałach.
  W czasie warsztatów przeprowadzono szereg konkursów i zawodów: indywidualny turniej tenisa stołowego, zespołowy konkurs wiedzy krajoznawczej, konkurs w określaniu azymutów na wskazane obiekty terenowe, konkurs oceny odległości w terenie. Ogłoszono i rozstrzygnięto konkurs na najbardziej aktywnego turystę i najśmieszniejszy skecz.
       W dniu wyjazdu dokonano podsumowania przebiegu warsztatów, na którym laureatom i zwycięzcom konkursów wręczono upominki i drobne nagrody.
        Warsztaty zaowocowały także zdobyciem przez ich uczestników Górskiej Odznaki Turystycznej w różnym stopniu (popularne i brązowe).