PTTK Legnica


<strong><a target=Galeria zdjęć">

IMPREZY 2008 ROK (5)


WIZYTA W ELEKTROWNI PILCHOWICE

SPACER ANDRZEJKOWY - Borowice 2008

XXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY LEGNICA 2008

I LEGNICKIE ZAWODY na ORIENTACJĘ "KAROLINKA"

WAKACYJNE WARSZTATY BIEGÓW na ORIENTACJĘ "SZKLARSKA POREBA 2008"

IMPREZY 2007 ROK (8)

IMPREZY 2009 ROK (28)

IMPREZY 2011 ROK (8)

IMPREZY 2010 ROK (15)

IMPREZY 2012 ROK (1)

IMPREZY TURYSTYCZNE 2006 (16)

Konkurs Fotograficzny - Znam Swój Powiat Jak Swój Dom (9)

Lato w powiecie 2009 (1)


BAZA TURYSTYCZNA

Noclegi

Gastronomia

Komunikacja

Kontakt

Szukaj w serwisie


Galeria zdjęć  >>  IMPREZY 2008 ROK  >>  WAKACYJNE WARSZTATY BIEGÓW na ORIENTACJĘ "SZKLARSKA POREBA 2008"

Wakacyjne Warsztaty Biegów na Orientację SZKLARSKA PORĘBA 2008


     Po raz czwarty nasz Oddział wspólnie ze Świetlicą Terapeutyczną nr 1 w Legnicy zorganizował i przeprowadził w czasie minionych wakacji „Wakacyjne Warsztaty Biegów na Orientację” Odbyły się one w terminie 29.07-04.08.2008r na terenie Karkonoszy i Gór Izerskich z bazą w Szklarskiej Porębie Górnej dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Legnicy.
      W czasie pobytu przeprowadzono piesze wycieczki krajoznawcze po szlakach turystycznych z obecnością przewodnika górskiego, podczas, których odwiedziliśmy najbardziej znane miejsca okolicy w której przebywaliśmy- między innymi: wzg.Wysoki Kamień, Zakręt Śmierci, Wodospad Szklarki i Kamieńczyka, schroniska na Szrenicy, Hali Szrenickiej, Pod Łabskim Szczytem, w Orlu i Vrbatova bouda, Źródła Łaby, Wodospady Panczawy i Łaby, Śnieżne Kotły i Labsky dul, kamieniołom kwarcu „Izerskie Garby”.
Uczestnicy warsztatów zwiedzili muzeum tradycji walońskich „Walońska Chata” biorąc udział w okolicznościowym spektaklu, obserwowali proces wytopu szkła i produkcji szklanych przedmiotów w „Leśnej Hucie”, wzięli udział w prelekcji poświęconej Karkonoszom podczas zwiedzania Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie.
      Podczas pobytu zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe z topografii i terenoznawstwa w zakresie posługiwania się busolą i mapą turystyczną, topograficzną i do biegów na orientację, dające podstawy do uczestnictwa w zawodach MnO.
  Uczestnicy wzięli udział także w mini warsztatach pantomimy przeprowadzonych przez zaproszonego aktora –mima pana Szymańskiego.
  Uczniowie dobrowolnie poddali się testowi wytrzymałości psycho-fizycznej w „Parku Linowym” pokonując dostosowane do ich możliwości wiszące mosty linowe i ścianki wspinaczkowe na Kruczych Skałach.
  W czasie warsztatów przeprowadzono szereg konkursów i zawodów: indywidualny turniej tenisa stołowego, zespołowy konkurs wiedzy krajoznawczej, konkurs w określaniu azymutów na wskazane obiekty terenowe, konkurs oceny odległości w terenie. Ogłoszono i rozstrzygnięto konkurs na najbardziej aktywnego turystę i najśmieszniejszy skecz.
W dniu wyjazdu dokonano podsumowania przebiegu warsztatów, na którym laureatom i zwycięzcom konkursów wręczono upominki i drobne nagrody.
  Warsztaty zaowocowały także zdobyciem przez ich uczestników Górskiej Odznaki Turystycznej w różnym stopniu (popularne i brązowe).Wysoki Kamień 1058m npm
Nad
Nad
Na
Sowie Skały
Sowie Skały
Sowie Skały


Przy Wodospadzie Szklarki i
wyciągiem na Szrenicę
w drodze na Łabski Szczyt

U źródeł Łaby
meandry Łaby
na Bucharovej ścieżce
Ambrożova wyhlidka z widokiem na Sedmidoli
Sedmidoli
Labske Rokle- wyhlidka
Przy
 Śnieżne Kotły przy Czarciej Ambonie

U Walończyków
Przy schronisku w Orlu
Rozdroże pod Cichą Równią
Na Izerskich Garbach
na Szklarskiej Drodze
Ośrodek Halny w Szklarskiej Porębie Górnej
park linowy Krucze Skały
park linowy Krucze Skały
park linowy Krucze Skały
park linowy Krucze Skały
park linowy Krucze Skały