PTTK Legnica


<strong><a target=Galeria zdjęć">

IMPREZY 2008 ROK (5)


WIZYTA W ELEKTROWNI PILCHOWICE

SPACER ANDRZEJKOWY - Borowice 2008

XXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY LEGNICA 2008

I LEGNICKIE ZAWODY na ORIENTACJĘ "KAROLINKA"

WAKACYJNE WARSZTATY BIEGÓW na ORIENTACJĘ "SZKLARSKA POREBA 2008"

IMPREZY 2007 ROK (8)

IMPREZY 2009 ROK (28)

IMPREZY 2011 ROK (8)

IMPREZY 2010 ROK (15)

IMPREZY 2012 ROK (1)

IMPREZY TURYSTYCZNE 2006 (16)

Konkurs Fotograficzny - Znam Swój Powiat Jak Swój Dom (9)

Lato w powiecie 2009 (1)


BAZA TURYSTYCZNA

Noclegi

Gastronomia

Komunikacja

Kontakt

Szukaj w serwisie


Galeria zdjęć  >>  IMPREZY 2008 ROK  >>  WIZYTA W ELEKTROWNI PILCHOWICE

Elektrownia Pilchowice


 

UCZNIOWIE „ENERGETYKA” W ELEKTROWNI


         13 listopada uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno Mechanicznych w Legnicy uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do elektrowni wodnej w Pilchowicach. Jej organizacja powierzona została Oddziałowi PTTK w Legnicy w ramach zawartego ze szkołą porozumienia o współpracy.

W elektrowni Pilchowice uczniowie zostali zapoznani przez inżyniera zmiany z podstawowymi parametrami turbin i generatorów pracujących w elektrowni, zasadami ich pracy i regulacji oraz zasadami przyłączania generatorów do krajowej sieci energetycznej, a także z wydarzeniami z historii tego obiektu (budowa, okresy dużych powodzi). Pod opieką pracowników elektrowni zwiedzili halę maszyn, nastawnię i mini wystawę fotograficzną poświęconą elektrowni i zaporze, a pod opieką przewodnika spacerowali po zaporze.

Interesującym punktem wycieczki była penetracja ruin zamku we Wleniu – średniowiecznej kasztelanii książąt dolnośląskich oraz zwiedzanie średniowiecznej wieży rycerskiej w Siedlęcinie, w której zachowały się malowidła ścienne z okresu jej budowy (I połowa XIV w) należące do unikatowych w skali europejskiej.

W czasie przejazdu autobusem po trasie Legnica – Złotoryja – Pielgrzymka – Wleń – Pilchowice – Siedlęcin – Jelenia Góra – Świerzawa – Legnica, uczestnicy zostali zapoznani z epizodami historii, rozwoju kulturowego i gospodarczego miejscowości przez który wiodła podróż.

Niebawem zawiązana współpraca popularnego „Energetyka” z legnickim PTTK zaowocuje kolejnym wyjazdem – tym razem do kopalni i elektrowni w Turoszowie.hala maszyn
hala maszyn
nastawnia
zapora i elektrownia
zapora i elektrownia
 zapora
Siedlęcin, wieża rycerska
Siedlęcin, wieża rycerska,  malowidła scienne
Wleń Rynek
Wleń ruiny zamku
wieża zamkowa
wieża zamkowa