PTTK Legnica


Minione wydarzenia

MIKOŁAJKI 2017

ĆWICZENIE TERENOWE „SZRENICA 2009”

ĆWICZENIE TERENOWE "TRON PRADZIADA" 2008

WIZYTA W ELEKTROWNI PILCHOWICE 2008

ZAWODY KAROLINKA 2008

WAKACYJNE WARSZTATY BIEGÓW na ORIENTACJĘ "SZKLARSKA POREBA 2008"

FERIE Z PTTK 2008


BAZA TURYSTYCZNA

Noclegi

Gastronomia

Komunikacja

Kontakt

Szukaj w serwisie


Minione wydarzenia  >>  FERIE Z PTTK 2008

POLKOWICE - SIEDZIBA VW


W czasie ferii zimowych młodzież Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych o kierunku elektronicznym, pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych, udały się na wycieczkę zawodoznawczą do Polkowic. W Polkowicach zwiedzano fabrykę Volkswagen Motor Poland S.A. Zakład ten produkuje ok. 600 tyś. silników rocznie do pojazdów produkowanych w całym koncernie. Wstępne umowy o budowie fabryki podpisano w 1996 roku, a już na wiosnę 1999 roku składano pierwsze silniki. Dziś fabryka Volkswagena produkuje 51 różnych wersji silników o pojemnościach 1.9 i 2.0 l. do takich marek jak: Volkswagen, Audi, Skoda, Bugatti, Seat i inne. Firma zatrudnia ok. 1100 pracowników.

Młodzież miała możliwość uzyskać wiele ciekawych informacji o funkcjonowaniu zakładu, jego rozwoju i działalności bieżącej w ramach pokazu multimedialnego oraz obejrzeć proces produkcji bezpośrednio w hali produkcyjnej. Zwiedzania hali było doskonałą okazją do zaobserwowania pracy automatycznych linii obróbki mechanicznej korbowodów, wałów korbowych i korpusów silnika, linii montażu głowic i kompletnych silników oraz stanowisk testu końcowego metodą ”na zimno”.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Lubinie i zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Lubińskiej, które dokumentuje historię powstania Legnicko Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Zwiedzający mogli obejrzeć makiety sztolni górniczych, tzw komorę solną oraz wiele eksponatów związanych z górnictwem i hutnictwem miedzi. Zwiedzanie poprzedził film o zagłębiu miedziowym od czasów odkrycia rudy miedzi
na tych terenach w 1957 roku do czasów współczesnych.

Niebawem odwiedzimy inne fabryki i zakłady w naszym regionie, co pozwoli uczniom poznać nowoczesne technologie produkcji i te tradycyjne powoli odchodzące w zapomnienie.

Zapraszamy do uczestnictwa młodzież z innych szkół.